• info@babygoat.com.tr
  • +90 (212) 670 17 17

Anasayfa

| Cumartesi, 07 Kasım 2015

Ses Gazetesi: Türkiye’nin markası “BABY GOAT®”

Türkiye’nin ilk ve tek keçi sütü bazlı bebek sütü markası olan BABY GOAT®; modern koşullarda üretim yapılarak, Türk Gıda Kodeksine uygun değerleri, kalite standartları çerçevesindeki ürünleri ile dünya ölçeğinde bir marka olarak Aydın’ın Koçarlı ilçesinde üretime başladı.

Anne sütünden sonra yeterli ve gerekil beslenmeye devam edilmesinin çok önemli olduğunu ve çocukların bedensel gelişimlerinin yanı sıra zihinsel gelişimleri için gerekli besin değerlerinin en fazla olduğu keçi sütünden çocuk mamasını yaptıklarını ifade eden Keçicik Yönetim Kurulu Başkanı Metin Seçim, Türkiye’nin en seçkin üniversitelerindeki akademisyenlerin yaptığı çalışmaları sonucunda keçi sütünün protein ve yağ yapısı yönünden anne sütüne en yakın süt olduğu tespit edildiğini kaydetti.

İLK VE TEK BEBEK MAMASI

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmada keçi sütünün, kalsiyum açısından anne sütünden 4 kat daha fazla olduğu tespit edilirken kendilerinin de bu değerli ürünü çocuk maması üretiminde kullanmaya karar verdiklerini aktaran Metin Seçim, “BABY GOAT® markamız altında bebek formülleri oluşturmamızda en büyük düşünce, geleceğin teminatı bebeklerimizin büyüme ve gelişim aşamasında kontrollü hammadde ve özel formül ile üretilmiş bir destekleyici besine ihtiyaç duydukları noktasının kaçınılmaz olmasıydı. Bu noktada ise besin değerleri bazında anne sütüne en yakın süt olan keçi sütünden formüllerin geliştirilmesi süreci beraberinde kaliteli bir hammadde gereksinimini de getirdi. Bu bağlamda şirketimiz bünyesinde bulunan keçi çiftliğimizdeki sütler ile AR-GE çalışmalarına başlanıldı. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden değerli akademisyenlerin katkıları ile yürüttüğümüz projemiz sonucu ürünlerimizin eşsiz formülü belirlendi. Kaliteli bir ürün için doğal yaşam ortamlarında bulunan, şirketimizin tarım arazilerinde yetiştirilen otlarla beslenen keçilerden otomatik sağım ünitelerinde el değmeden sağılan sütler akabinde tazeliğinden hiç ödün vermeden üretime yönlendirildi. Modern tesisimizde, özel makinelerle, tüm kalite standartları çerçevesinde üretimlere başlanıldı. Gerek kendi bünyemizdeki laboratuvarlarımızda gerekse TUBİTAK MAM araştırma merkezi analizleri sonucunda Türk Gıda Kodeksi’ne uygun, keçi sütünün çiftliğimizden temin edildiği ve dünya standartlarında bir bebek formülünü tüm üretim izinlerini tamamladıktan sonra TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK MARKASI olma gururu ile ürettik” şeklinde konuştu.

İNSAN ODAKLI ÜRETİM

Keçicik şirketinin kendine özgü değerlerinin olduğunu aktaran Seçim, “Anne sütünün saflığı ve temizliği şirketimizin her alandaki vizyon ve misyonunun ışığıdır. Toplumsal değer yargılarımızdan ödün vermeden, en masum diye tabir ettiğimiz bebeklerimize en değerlisini, kalitelisini ve doğalını sunma konusunda ki hassaslığımız şirket politikamız olarak kabul edilmektedir. Ülkemizin branşında ilk marka ve ürün olma özelliğini üstlenmiş olmak lider, yenilikçi ve inovatif olmamız konusunda da bizlere sorumluluklar yüklemektedir. Bu çerçevede insan odaklı üretim anlayışımız şirketimizin üretim ve yönetim kademelerinin tamamında büyük harflerle yazılmıştır” dedi.